Sevgili Mezunlarımız,

Büyük emekler vererek uzun ve çetin öğrencilik hayatınızdan sonra bu zamanlara ulaştınız.

Türk Hava Kurum Üniversitesi diploması elbette size meslek hayatınızda ve hayatınızın tamamında önemli bir avantaj sağlayacaktır. Her kapıyı bilim ve bilgi üretiminin açtığı çağımızda diploma sizin büyük hayat üniversitesine kaydınızı sağlayacak bir belge niteliğindedir.

Türk Hava Üniversitesi bir gelecek projesidir. İstikbali göklerde aramanın bilimsel platformudur. Üniversitemiz mitolojik bir cevherin bilgi tabanlı geleceğe taşınması sorumluluğunun,iradesinin somutlanmış halidir.

Atatürk’ün göklere çevrilen çehresi ve ordulara hedef gösterir gibi elini uzatarak söylediği ‘’İstikbal göklerdedir.’’ vecizesi Üniversitemizi dünya üniversitesi haline getirme hedefine kararlı adımlarla yürürken temel mantramız, mottomuz olacaktır.

Büyük emekler vererek mezun oldunuz. Üniversitemiz ile bağlarınızı sıcak ve sıkı tutmanızı diliyorum. Biz sizleri unutmayacağız ve hep gurur duyacağız. Gönül kapımız gibi Üniversitemizin kapıları da daima size açık olacak, her türlü zorluk ve sorununuzda yanınızda sizlerle beraber olacağız.

Hayatın gülümsemesi üzerinize olsun, güzel ve başarılı günler yaşamanız dileğiyle…

 

Prof. Dr. Ahmet Erman AKBULUT
Rektör