1. Kariyer Günleri

2. Kariyer Günleri

Kariyer Günleri Faaliyetlerinin, rekabetin son derece yüksek olduğu iş dünyasını öğrencilerimize tanıtmak, derslerde aldıkları teorik bilgilerin hayata geçmiş örnekleriyle birebir iletişime geçmelerini sağlamak, gençlerimizin yaratıcılık, üretkenlik, girişimcilik gibi konularda kişisel gelişimlerini desteklemek ve meslek, firma tercihlerinde onlara yol gösterecek bilgilerin ilk elden, örnekleriyle verilmesine katkı sağlayacağını düşünüyoruz.

Kariyer Günleri kapsamında, sektörünün önde gelen liderlerini ve mezunlarımızı öğrencilerimizle bir araya getirerek hem sektörü tanımalarını hem de mezun olduklarında meslek seçimindeki kararlarını kolaylaştırmayı amaçlıyoruz. Daha önceki yıllarda yapılan etkinliklerde bu adımın öğrencilerimiz üzerindeki etkilerini ve sektöre olan ilgilerinin artışını gözlemlemiş bulunuyoruz.

Kariyer günleri etkinliğinde öğrencilerimiz, özgüven kazanma, kendi iç dünyasını tanıma, sektördeki kişilerin yetenekleriyle kendi yeteneklerini karşılaştırma, iletişim kurma ve kararlılık gibi becerilerini tanıma ve geliştirme fırsatı da bulacaktır.

Aynı zamanda kariyer günlerinde görev alan öğrenci toplulukları takım çalışması ruhunu öğrencek ve iş dünyasında karşılaşabilecekleri problemlerle baş etmesini öğreneceklerdir.

Etkinliklerimizde en önemli hedefimiz öğrencilerimizi gelecekleri ile ilgili motive etmek ve sektörün önde gelen liderleriyle iletişime geçmelerini  sağlamaktır.

Kariyerlerine giden bu yolda tüm öğrencilerimize başarılar dileriz.